Ξ  T E S L A  Service  Clinic

 

 
T E S L A · Model X
 
 
 


Model X byl jednoznačnou odpovědí společnosti Tesla na popularitu a stále rostoucí zájem o luxusní vozidla SUV. První prototyp byl představen již v roce 2012.

Model X je sedmimístné luxusní SUV a jeho nejvíce nezaměnitelným prvkem jsou zadní křídlové dveře nazvané Falcon Wing doors, které umožňují velice snadný přístup do druhé a třetí řady sedadel. Mezi fanoušky značky jsou velmi oblíbené, z našich zkušeností ale také poruchové. Jejich předností stále zůstává fakt, že usnadní nastupování a vystupování z vozu, obzvláště když stojíte na parkovišti a kolem vás je těsno. Dalším zvláštním prvkem tohoto vozu je čelní sklo přecházející do střechy, kde tvoří asi 30% povrchu. Model X se vyrábí se pouze s pohonem všech kol a je postaven na podvozku Modelu S, se kterým používá asi 30% shodných dílů. Převzal od něj také pohonné jednotky a baterie. Na jedno nabití ujede v průměru o 10 % menší vzdálenost než Model S protože jeho pohotovostní hmotnost je v průměru asi o 300 kilo těžší.
Tesla Model X byl odhalen 9. února 2012 na ohromné konferenci přímo v sídle automobilky Tesla MOTORS v Kalifornii. Sériová výroba byla zahájena v roce 2015 v Tesla Factory ve Fremontu v Kalifornii. Nejzajímavější nadstandardní výbavou je samozřejmě Autopilot, za kterého si připlatíte 3.100€ a za Autopilota který zvládne plně autonomní řízení připlatíte celkem 8.300€.


Tesla Model X je v prodeji pro evropský trh od roku 2016, na oficiálním webu T Ξ S L A si v současné době můžete vybírat ze dvou verzí, navíc si můžete zvolit požadovaný počet sedadel - pětimístné, šestimístné nebo sedmimístné. Ceny se liší podle zvoleného státu. My jsme si vybrali Německo.


•DUAL Motor All-Wheel Drive

• Long Range
Dojezd 565 kilometrů (Range WLTP est.) z nuly na 100 km/h je za 4,9 sekundy a maximální dosahující rychlost 250 Km/h.
Cena 90.400€

• Ludicrous Performance
Dojezd 542 kilometrů (Range WLTP est.) a zrychlení z nuly na 100 Km/h za 3,0 sekundy, maximální rychlost 250km, navíc dostanete o 20% vyšší akceleraci.
Cena 98.300€


foto T Ξ S L A

 
TOP
Tesla Supercharger